هدست واقعیت مجازی

بهترین هدست های واقعیت مجازی در سال 2021:

استفاده از هدست واقعیت مجازی ، یکی از بهترین شیوه‌های سفر به سراسر دنیا است که به واسطه آن شما وارد دنیایی دیگر، جدا از دنیای واقعی می‌شوید. شما برای استفاده از این تکنولوژی فقط نیاز به هدست‌های واقعیت مجازی دارد. امروزه شرکت های بزرگی مانند Oculus، Sony، HTC و Valve  در حال تولید و بهبود این فناوری هستند. این حوزه مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان بازی نیز قرار گرفته و مخاطبان بسیاری را جذب کرده است.

هدست‌های واقعیت مجازی چگونه کار می‌کنند؟

هدست‌های واقعیت مجازی با شبیه‌سازی تصاویر، می‌تواند شما وارد دنیای جدیدی کند. این هدست‌ها حرکات شما را در دنیای واقعی شناسایی کرده و در دنیای مجازی آن را شبیه سازی می‌کنند. همچنین این دستگاه‌ها با خروجی صدای فوق‌العاده‌ای که دارند، باعث نزدیک کردن دنیای مجازی به دنیای واقعی شده و تجربه‌ای لذت بخشی را برای شما فراهم می‌کند. این هدست‌ها می‌توانند تصاویری با میزان دید 180 درجه و 360 درجه‌ای برای شما به نمایش بگذارند.

 

  • Oculus Quest 2:

هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2، بهترین هدست واقعیت مجازی در سال 2021 است. از ویژگی‌های این هدست می‌توان به بی‌سیم بودن آن اشاره کرد. این هدست دارای یکی از قوی‌ترین پردازنده‌ها و کارت گرافیک‌های موجود در دیگر هدست‌های واقعیت مجازی است. البته عمر نگه‌داری باتری این دستگاه پایین بوده و شما نیازمند به شارژ کردن این دستگاه به صورت مکرر خواهید بود. هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 با حافظه‌ی داخلی 64 و 256 توسط شرکت  Facebook عرضه می‌شود.

 

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2

 

  • Sony PlayStation VR:

هدست واقعیت مجازی Sony PlayStation VR یکی از بهترین هدست‌ها در سال 2021 است. این هدست به شما قابلیت بازی کردن بسیاری از بازی‌های انحصاری شرکت سونی را می‌دهد. برای استفاده از این دستگاه، شما نیازمند به دوربین‌های شرکت سونی خواهید بود که حرکات بدن شما به صورت دقیق‌تر تشخیص داده شود. البته این هدست نسبت به Oculus Quest 2  کمی ضعیف‌تر است و اگر نور اتاقی که در آن در حال بازی کردن هستید زیاد باشد، این دستگاه نمی‌تواند حرکات شما را به خوبی تشخیص دهد.

 

Sony PlayStation VR

Sony PlayStation VR

 

  • Oculus Rift S:

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift S می‌تواند برنامه‌هایی را که از تکنولوژی VR تشکیل نشده‌ند را اجرا کند؛ یعنی شما می‌توانید از آن به عنوان نمایشگر اختصاصی نیز استفاده کنید. این هدست یکی از دقیق‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار است که قابلیت تشخیص دقیق حرکات کاربران را، بدون نیاز به دوربین، انجام می‌دهد. از مشکلات این دستگاه می‌توان به حمایت نکردن کابل HDMI اشاره کرد. همچنین این دستگاه نسبت به Oculus Quest 2 وضوح تصویر پایین‌تری دارد.

Oculus Rift S

Oculus Rift S

 

  • HTC Vive Cosmos:

هدست واقعیت مجازی HTC Vive Cosmos، شش دوربین، برای تشخیص حرکات، بر روی بدنه خود دارد. کیفیت تصویر خروجی 2880X1700 پیکسل است. این دستگاه دارای شارژ بدون سیم بوده که برای شارژ کردن دستگاه شما از تکنولوژی Intel WiGig  بهره می‌برد. این هدست می‌‍تواند زاویه دید شما را تا ۳۶۰ درجه باز بگذارد.

HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos

 

اگر شما قصد خرید VR را دارید باید به شما بگویم که Oculus Quest 2 از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است. البته هدست‌های واقعیت مجازی شرکت‌های Sony و HTC هم گزینه‌ی خوبی به شمار می‌آید. اما باید بدانید که از کیفیت کمتری برخوردار خواهد بود.

جهت مطالعه دیگر مقالات حوزه تکنولوژی، کلیک کرده و صفحه مجله شهرکالا را مشاهده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی