در صورتی که محصول خریداری شده با محصول داخل سایت و یا محصول ثبت سفارش شده مغایرت داشته باشد، کاربر باید بلافاصله مراتب را از طریق تلفن به واحد خدمات پس از فروش شهرکالا اطلاع دهد. کاربر موظف است فقط از طریق پست سفارشی شرکت پست، کالا را به شهرکالا ارسال نماید و هزینه ارسال را پرداخت کند. پس از بررسی کارشناسان شهرکالا و تایید ادعای کاربر، هزینه کالا و ارسال به کاربر عودت داده می شود. در صورتی که ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا مراتب مغایرت را اعلام ننماید، سایت کالا را بدون مغایرت تلقی نموده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.
تعریف مغایرت:
توجه داشته باشید که ممکن است محصول مورد نظر با عکس داخل سایت تفاوت اندکی داشته باشد. بنابراین ملاک مغایرت مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. در صورت نیاز کاربر می تواند از خدمات مشاوره تلفنی شهرکالا استفاده نماید.

مرجوع کردن کالای دارای مغایرت در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه هولوگرام اصلی شهرکالا بازگردانده شود. مخدوش کردن، نوشتن توضیحات و یا هر مورد دیگر بر روی کالا و یا جعبه آن شرایط بازگشت کالا را باطل می‌کند. همچنین نصب قطعه بر روی سیستم نیز (به تشخیص کارشناسان فنی شهرکالا) باعث خارج شدن کالا از شرایط عودت خواهد شد.

در صورت وجود ایراد فنی در کالا، خریدار موظف است بلافاصله مراتب را از طریق تلفن به اطلاع پشتیبانی شهرکالا برساند. بدیهی است پس از گذشت ۲۴ ساعت از دریافت کالا، سفارش تأیید شده تلقی گردیده و هیچگونه اعتراضی از سوی خریدار پذیرفته نخواهد بود. پس از اعلام ایراد فنی در زمان مقرر توسط خریدار، هماهنگی جهت استرداد کالا از سوی شهرکالا بر اساس نظر کارشناسان شهرکالا با خریدار انجام خواهد شد. کاربر موظف است فقط از طریق پست سفارشی، کالا را به شهرکالا ارسال نماید و هزینه ارسال را پرداخت کند. پس از بررسی کارشناسان شهرکالا و تأیید ادعای کاربر، هزینه کالا و ارسال به کاربر عودت داده می‌شود.

توجه داشته باشید که مخدوش کردن، نوشتن بر روی جعبه کالا و نداشتن هولوگرام اصلی کالا، شرایط مرجوع کردن را باطل می‌کند.

شهرکالا به منظور حفظ سلامت قطعات و ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود ارسال کالا را توسط شرکت‌های معتبر حمل و نقل انجام می‌دهد. خریدار باید در هنگام دریافت سفارش خود از سلامت ظاهری آن اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سفارش به هر دلیل هنگام حمل کالا آسیب دیده باشد، خریدار موظف است ضمن تحویل نگرفتن سفارش، مراتب را از طریق تلفن به اطلاع پشتیبانی شهرکالا برساند. بروز هرگونه حادثه بر عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه صرفاً سعی می‌کند پیگیری‌هایی بصورت موازی برای دریافت سریع‌تر خسارت مشتری انجام دهد. در صورت نیاز به عودت کالا کاربر موظف است فقط از طریق پست سفارشی، کالا را به شهرکالا ارسال نماید و هزینه ارسال را پرداخت کند. پس از بررسی کارشناسان شهرکالا و تأیید ادعای کاربر، هزینه کالا و ارسال به کاربر عودت داده خواهد شد.

کاربران می‌توانند جهت لغو و بازگشت کالا با توجه به موارد ذکر شده به صفحه کاربری خود مراجعه و آن را ثبت نمایند.

هنگام خرید کالا به این نکته توجه داشته باشید که سفارشات فقط تا پیش از ارسال توسط شهرکالا امکان لغو کردن را دارند و پس از آن هیچ مسئولیتی مبنی بر لغو سفارش بر عهده شهرکالا نخواهد بود.

مطالعه موارد مشابه

منو اصلی